Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Bentley ќе прави SUV - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Bentley ќе прави SUV
19.07.2011

Извршниот директор на Bentley, Волфганг Дурхајмер, потврди дека луксузната британска марка ќе го пласира својето прво спортско корисно возило, но кога точно сеуште не се открива.

bentley-suv-1-2011-1

Со информацијата која што ја пласираше Дурхајмер конечно се потврдуваат гласините за развојот на големиот SUV на Bentley кои кружат неколку години наназад.

Целта на марката е да нападне во сегментот кеде сега царуваат Porsche Cayenne и Range Rover и тоа на пазари како САД, Кина и Европа каде клиентите особено ги почитуваат луксузните теренци.

Според Дурхајмер првиот SUV на Bentley ќе се појави на пазарот заедно со новата генерација на лимузините Continental и Mulsanne, но кога ќе се случи тоа сеуште не се открива како што не се открива ниту името.

Прикажаната фотографија е компјутерски генерирана слика каде на каросеријата на Audi Q7 е насадена предница на Bentley. Се надеваме дека првиот SUV на Bentley ќе има дизајн кој ќе одговара на имиџот на марката.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat