Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Bentley Mulsanne оди во серија - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Bentley Mulsanne оди во серија
11.12.2009

Одговорните во Bentley гордо објавуваат дека развојот на супер луксузната лимузина Mulsanne е завршен и дека автомобилот сега е подготвен за да влезе во сериско производство.

bentley-mulsanne-2010-1

Производството на секој примерок на Bentley Mulsanne ќе трае точно 9 седмици. Лимузината ќе се произведува рачно и ќе чини околу 260.000 евра нето цена.

Секој клиент кој што ќе го порача Mulsanne ќе може да избира од мноштвото на бои како за каросеријата така и за во кабината и безмалку неограничената понуда на опции за исполнување и на најпрефинетите, но и на најчудните желби.

Претворено во бројки сето ова значи дека на располагање стојат 114 бои на каросеријата, 21 различни бои и дебелина на килимите во кабината, 9 различни видови на дрво за ентериерот и 24 различни видови и бои на кожа.

Во Bentley истакнуваат дека покрај на дизајнот, квалитетот на изработка и изборот на бои и опции, големо внимание е посветено на мирисот на материјалите кои го даваат впечатокот на нов автомобил.

Секако на располагање стојат и посебните нарачки за клиентите спремни да платат и повеќепати повисока цена од објавената.

И за крај еден светски рекорд поврзан со Bentley Mulsanne. Лимузината ќе биде опремена со најмоќниот аудио систем што некогаш е монтиран во сериски автомобил.

Аудио системот во Bentley Mulsanne има моќност од 2.200 W, или ако повеќе милувате 2,2 kW, а звукот се репродуцираа преку 20 звучници.

Првите примероци ќе бидат испорачани во март 2010.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat