Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Bentley на поправен испит - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Bentley на поправен испит
26.11.2012

Откако првиот SUV на Bentley, EXP 9F, доби лоши критики од публиката на салонот во Женева, британскиот производител сега најавува дека подготвува сосема различен луксузен теренец.

bentley-exp-9-f-1-2012-3

Новиот модел го носи името Falcon и според луѓе блиски на марката тој е веќе готов, барем што се однесува до дизајнот и набрзо би требало да се појави пред публиката на некој од големите салони.

Под неговиот дизајн се потпишува новиот шеф на дизајн на Bentley, Белгиецот Лук Донкерволке познат по дизајнот на Lamborghini Murcielago и Gallardo, но и по сосема обични модели како Seat Ibiza SC Bocanegra.

Се очекува Falcon да има потрадиционален лик којшто ќе одговара на имиџот на Bentley. Што се однесува до техниката таа би била иста како во EXP 9F со W12 под хауба кој продуцира 600 КС и ги врти сите четири тркала.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat