Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Bentley не се откажува од W12 - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Bentley не се откажува од W12
20.02.2012

Без оглед на современите текови на намалување на зафатнината и бројот на цилиндри кај моторите со внатрешно согорување британската луксузна мaрка Bentley не се откажува од моторот W12.

bentley-motor-menuvac-1-2012-1

Иако во новиот Continental, Bentley го постави новиот V8 со турбо натполнење кој од зафатнина од 4.0 литри извлекува 507 КС, тој не се откажува од отровните перформанси на постоечкиот W12 со зафатнина од 6.0 литри.

Моторот W12, според зборовите на техничкиот директор на марката Ролф Фреч, ќе биде комплетно модернизиран и ќе стане помоќен, поекономичен и поеколошки. Се зборува за моќност и преку 650 КС.

Тој ќе користи технологии како и новиот V8. Тука се вклучени систем Start&Stop, моќност за исклучување на еден блок на цилиндри кога автомобилот крстосува со константна брзина и ќе биде спарен со нов автоматски менувач кој штеди.

Фреч истакнува дека без оглед што Volkswagen се откaжува од W12 за новиот Phaeton, Bentley има намера и понатаму да ја користи моќната енергана. Тој исто така не исклучува и хибриден систем во моделите на Bentley.

Модернизираната верзија на W12 е во фаза на разработка и се очекува да се појави во моделите на Bentley дури следната година.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat