Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
BMW X4 треба да осамне во Детроит - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
BMW X4 треба да осамне во Детроит
13.11.2012

На салонот во Детроит BMW планира да претстави концепт на купе за активни луѓе кое ќе биде вовед во идниот модел Х4 којшто на пазарот ќе им конкурира на Range Rover Evoque и на Porsche Macan.

bmw-x4-najava-1-2012-1

Планот за еден ваков модел којшто ќе биде сместен меѓу Х3 и Х5 датира од 2007 година, а во 2010 година е дадено зелено светло за развој на кросоверот со каросерија во облик на купе каква што има Х6.

BMW X4 ќе има накосена пета врата и четири места за седење со одвоени задни седишта. Должината не би надминувала 4,65 метри, а ќе биде поставен на основата на актуелниот Х3.

Под хауба ќе работат мотори од 2.0 и 3.0 литри, подеднакво и бензинци и дизели со моќност меѓу 143 и 313 КС, кои ќе бидат спарени со рачен шест степен менувач или со автоматикот на ZF со осум степени на пренос.

Секако подоцна се очекува и М верзија кој ќе го носи моторот од новиот М3. Проектот во целост ќе биде реализиран во текот на следната година, а производството би стартувало во 2014 година.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat