Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Bowler со нови модификации на Range Rover - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Bowler со нови модификации на Range Rover
27.07.2011

Експертите на Bowler чија задача е создавање на тркачки монструми од теренците на Land Rover и од луксузниот Range Rover објавија дека работат на создавање на нова тркачка верзија на Range Rover Sport.

bowler-range-rover-1-2011-1

Интересно е што новиот тркач на Bowler нема да биде хомологиран само за совладување на тешките терени во трка туку и да може да вози на обичен пат во редовен сообраќај.

Информацијата доаѓа од новиот шеф на компанијата, Стив Хејвуд, кој најави дека веќе е дадено зелено светло за развој на четврта генерација на тркачки модел на марката, којшто ќе има и своја цивилна верзија.

Колку новиот проект на Bowler е реалност говори и објавувањето на цената. Според Хејвуд таа ќе изнесува околу 150.000 фунти. Освежувањето во Bowler доаѓа откако производителот беше купен од компанијата CPP.

Таа се сокрива и зад сопственоста на Spyker, а има намера наскоро да го купи и легендарниот италијански дизајнерски гуру Zagato. Созадавање на четврта генерација на тркачи не е единствената новина кај Bowler.

Имено до сега Bowler произведуваше 15 до 20 тркачки возила годишно, сега тој план се менува и покрај нив на истата основа годишно од погоните ќе излегуваат по 150 до 200 возила наменети за возење во редовен сообраќај.

„Пред нас стојат големи можности. Bowler предизвика огромен интерес со своите модели во изминатите година и тој интерес треба да се искористи,” вели Хејвуд.

Дополнително Хејвуд наведува дека инженерите и раководството на од Land Rover се задоволни од начинот на кој Bowler ги модификува нивните модели и даваат целосна поддршка што исто така треба да се искористи.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat