Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Camaro вози со турбото од Astra OPC - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Camaro вози со турбото од Astra OPC
25.12.2012

Chevrolet најавува големи новини за својот „американски мускулCamaro кој во моторната понуда за следната година ќе сврстува трубо бензинец од четири цилиндри и битурбо V6.

chevrolet-camaro-cabrio-1-2012-1

Според првичните информации инженерите го модернизирале постоечкиот 3.6 литарски V6 со директно вшприцување, регулирање на фазите на напојувањето со гориво и му поставиле турбо натполнење.

Моќноста би требало да скокне до околу 355 КС, или плус 30 КС во однос на актуелната атмосферска изведба. Но, со намалување на потрошувачката и на емисијата на издувни гасови.

За него се очекува да биде најбаран, но нема да биде почеток на понудата. Се шушка дека за основен мотор во Camaro ќе биде избран 2.0 литарскиот турбо бензинец навиен на 280 КС кого го користи и Opel за Astra OPC.

Моќниот 7.0 литарски V8 oд генерацијата LS7 со своите 507 КС останува во игра заедно со 6.2 литарскиот V8 со механичи компресор кој се вградува во Camaro ZL1 и ќе испорачува 580 КС.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat