Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Cascada е новиот кабриолет на Opel - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Cascada е новиот кабриолет на Opel
05.09.2012

Opel официјално го потврдува својот нов кабриолет којшто ќе го носи името Cascada што преведено од шпански јазик означува водопад. Моделот има мек платнен кров и е долг 4,7 метри.

opel-cascada-tizer-1-2012-1

Иако е поставен на основата на седанот на Astra, кабриолетот има различно име преку кое Opel сака да го оживее сеќавањето на класичните модели од 1960-те како Kapitan и Record и да се дистанцира од малечките кабриолети од изминатите години.

Со должина од 4,7 метри Cascada нуди комфорен превоз за четири патници. Ја краси флуидна линија и квалитетен платнен кров кој обезбедува високо ниво на термичка и акустичка изолација.

Кровот се отвора/затвора електрично при брзини до 50 km/h со што се зголемува доживување зад волан. Појавувањето на Cascada не е планирано за салонот во Париз истакнуваат од Opel.

Затоа во моментот не го откриваат целиот автомобил туку само горниот дел од каросеријата каде јасно се гледа мекиот кров. Opel ја подготвува Cascada за в година на пролет и затоа се очекува да се појави на салонот во Женева.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat