Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
CLS Shooting Brake ќе го видиме во јули - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
CLS Shooting Brake ќе го видиме во јули
06.06.2012

Mercedes ги прикажа првите скици од новата каросериска изведба на купето со четири врати CLS кое ќе ја носи наставката Shooting Brake и премиерно ќе може да се види на почетокот на следниот месец.

mercedes-cls-sb-skica-1-2012-1

Иако светската премиера на Mercedes CLS Shooting Brake e закажана за на есен на салонот на автомобили во Париз, одговорните во Штудгарт одлучија првпат да го провозат на фестивалот на брзината во Гудвуд - Goodwood Festival of Speed.

Прикажаните скици се дел од материјалот којшто е испратен до бирото за патенти на Германија. На скиците може да се забележи дека автомобилот од напред е идентичен со купето и дека единствената разлика се сокрива во задникот.

Моторната понуда ќе се задржи. Врвот е загарантиран за CLS 63 AMG Shooting Brake којшто под хауба го носи 5.5 литарскиот V8 со турбо натполнење кој испорачува 518 КС и 697 Nm.

Вака опремен Mercedes CLS 63 AMG Shooting Brake до 100 km/h спринтува за 4,5 секунди и стигнува до електронски ограничени 250 km/h. Од AMG велат дека со отстранување на блокадата Shooting Brake лови 300 km/h како од шега.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat