Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Datsun дефинитивно се враќа во игра - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Datsun дефинитивно се враќа во игра
21.03.2012

Потврдата за возобновување на Datsun, марката која беше згасната во 1981 година доаѓа директно до шефот на алијансата Renault-Nissan, Карлос Гон при неговата посета на Џакарта.

datsun-novo-logo-1-2012-1

Во главниот град на Индонезија, Гон, разговараше со тамошните власти за отпочнување на производството на автомобили кои ќе го носат новиот беџ на Datsun и градење на нова фабрика.

Според информацијата првите примероци од марката Dаtsun ќе се појават на пазарот во 2014 година. Производството ќе се одвива во Индонезија, а првите пазари кои што ќе ги добијат покрај Индонезија се Индија и Русија.

Инвестициите на Nissan во проектот Datsun ќе изнесуваат 400 милиони долари, а покрај во Индонезија производството ќе се одвива и во Индија со помош на Tata и во Русија со помош на AvtoVAZ.

Новиот Datsun ќе биде компактен автомобил којшто ќе биде издржлив заради специфичноста на пазарите каде што ќе се продава, ќе биде економичен и евтин. Nissan го објавува и новото лого на Datsun.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat