Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Дизел во гамата R на VW - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Дизел во гамата R на VW
23.11.2011

Моделите на Volkswagen кои доаѓаат од спортското одделение R GmbH и ја носат ознаката R како наставка на името во иднина ќе доаѓаат опремени и со дизел мотори и погон на четири тркала.

vw-golf-r-1-2011-1

Информацијата доаѓа директно од шефот на одделот R GmbH, Улрих Рихтер, кој иднината на спортската линија R ја гледа во проширување на понудата каде покрај навиените бензинци ќе се нудат и навиени дизели.

Рихтер открива и дека во иднина ознаката R ќе ја носат сите модели на VW без оглед на намената со што клиентите желни за спортски перформанси и висока возна динамика ќе дојдат на своето без дополнителни доработки и ќе добијат фабричка гаранција и полесен автомобил.

Идејата на одделот R GmbH не е само драстично подигнување на моќноста туку и намалување на тежината. Според него иднината на автомобилите не е во хибридните системи туку во намалувањето на тежината кое само по себе ќе доведе до намалување на потрошувачката на гориво и емисија на издувни гасови.

„Намалувањето на тежината на еден автомобил за 100 kg има ист ефект како и користење на хибриден систем. Големиот проблем за производителите на автомобили се високите цени на материјалите кои се користат за производство на лесно автомобили,” наведува Рихтер во своето кусо излагање.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat