Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Дизели на Fiat во Suzuki - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Дизели на Fiat во Suzuki
23.01.2012

Јапонскиот производител Suzuki и италијанскаиот гигант Fiat потпишаа нов долгорочен договор за испорака на мотори со кого продолжува плодната соработка меѓу двете марки.

fiat-suzuki-logo-1-2012-1

Со новиот договор Suzuki ќе зема на заем мотори од Fiat, поточно еден мотор којшто ќе се вградува во неговите автомобили. Станува збор за одличниот мал дизел Multijet од 1.3 литри кој испорачува 75 КС.

Моторот ќе се произведува во Индија во погоните на компанијата Fiat India Automobiles Limited – FIAL која претставува заедничко остварување на Fiat и на индиската Tata Motors.

Моторите ќе се испорачуваат на индиската филијала на Suzuki чие име гласи Maruti Suzuki India Limited – MSIL и која произведува модели на Suzuki наменети за пазарот во Индија.

Планот е годишно да се испорачуваат по 100.000 мотори во период од три години почнувајќи од јануари годинава. Интересно е што оваа продукција на мотори е само дополнување за Suzuki.

Имено Suzuki веќе го произведува 1.3 Multijet со 75 КС во погоните на својата компанија во Индија, Suzuki Powertrain India Limited – SPIL.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat