Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Доаѓа глобален седан од Mitsubishi - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Доаѓа глобален седан од Mitsubishi
13.03.2013

Mitsubishi се свртува кон глобалниот пазар и планира освојување на растечките економиии со нов седан којшто во вид на концепт наречен G4 ќе биде претставен на претстојниот салон во Банкок.

mitsubishi-concept-g4-1-2013-1

Глобалниот седан, како што го нарекуваат Concept G4 во Mitsubishi е поставен на основата на Mirage и има напредна самоносечка рамка од високолегиран челик со високо ниво на безбедност наречена RISE – Reinforced Impact Safety Evolution.

Нејзината конструкција дозволува поголемо впивање на силите при судар и со тоа значително ги зголемува шансите за преживување на патниците при несреќа. Според првиот приказ седанот G4 личи многу модерно.

Има аголна решетка на маската, растегнати светла со светлечки диоди и силно профилирана хауба и куполеста линија на кровот. Од Mitsubishi велат дека G4 ќе има најпросторна кабина во сегментот.

Под хауба ќе работат два бензинци помоќниот со зафатнина од 1.2 литри и 80 КС спарен со варијабилен менувач CVT и 1.0 литарец со 70 КС спарен со пет степен рачен менувач.

Повеќе детали за G4 се очекува да бидат откриени на премиерата која ќе се случи на 25 март. Покрај него Mitsubishi до крајот на годината на пазарот ќе испрати и глобален градски автомобил кој ќе биде хечбек.

Хечбекот во Европа ќе се продава по цена од 9.000 евра.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat