Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Ducati бара нов сопственик - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Ducati бара нов сопственик
22.02.2012

Производителот на мотоцикли Ducati не успеа да се справи со економската криза и бара свеж капитал кој ќе ја покрене компанијата и повторно ќе ја стави на здрави нозе како што и заслужува.

mercedes-ducati-1-2012-1

До сега се очекуваше дека AMG ќе стане сопственик на Ducati заради заемната соработка. Спортската марка на Mercedes, AMG склучи договор за соработка со Ducati во 2010 година, но оттогаш ништо.

Проблемите на Ducati ги открива Андреа Боними, претседател на инвестицискиот фонд Investindustrial во чија сопственост е Ducati. Според него неколку компании од САД и од Европа се интересираат за производителот на мотоцикли.

На прво место меѓу заинтересираните на прво место е Mercedes, но исто така за Ducati се интересираат Audi, BMW и Volkswagen. Се спомнува и името на Harley Davidson.

Меѓутоа ниту на американскиот производител на мотоцикли не му цветаат рози бидејќи веќе беше принуден да се откаже од марките Buell и MV Agusta кои до сега беа во негова сопственост.

Каква ќе биде иднината на Ducati останува да се открие во следните неколку месеци.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat