Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Екстремен Nissan за град и природа - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Екстремен Nissan за град и природа
29.10.2012

Nissan го претстави концептот Extrem чив дизајн е создаден со испреплетување на дизајнерските елементи на годзилата GT-R и на купето 370Z врз облик на кросовер кој личи на уличен борец.

nissan-extrem-1-2012-1

Дизајнот е скроен со заедничка соработка на бразилски дизајнери со центарот за дизајн на Nissan во Калифорнија, а инженерите ја искористиле платформата на новата Micra.

Димензиите на Nissan Extrem од 3.850 mm должина, 1.765 mm ширина, 1.530 mm висина и меѓуоскино растојание од 2.450 mm откриваат дека е подготвен да се справува со градската џунгла бидејќи е прилично помал од Juke.

Во кабината има 2+2 места за седење, а лутиот лик го оправдува 1.6 литарскиот турбо бензинец на алијансата кој ги задвижува предните или сите четири тркала зависно од потребите.

Плановите на Nissan се Extrem еден ден да влезе во серија. Дизајнот секако ќе биде посмирен, но концептот ќе остане сличен. Впрочем тоа го докажа и со Juke. Кого отприлика Extrem би станал стварност сеуште не е дефинирано.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat