Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Електричниот Golf е се поблизу - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Електричниот Golf е се поблизу
16.03.2012

Најавуваниот електричен автомобил на Volkswagen на пазарот ќе се бори против конкуренти како што е еден Nissan Leaf. Тој ќе биде спакуван во телото на Golf и едноставно ќе биде означен како E-Golf.

vw-golf-blue-e-motion-1-2012-1

Основата за идниот електричен Golf е концептот Golf Blue e-motion кого светската јавност го познава околу една година. Развојот е во тек, а серискиот производ би требало да се појави на пазарот во текот на 2013 година.

Од Volkswagen за сега не кажуваат многу освен дека E-Golf ќе биде поставе на новата модуларна платформа на групацијата MQB на која ќе биде поставена и седмата генерација на популарниот компакт.

Во одсуство на информации за техниката се очекува дека електричниот Golf ќе го задвижува електромотор од 115 КС и 270 Nm, а енергијата ќе ја добива од литиум-јонски акумулатори кои обезедуваат автономија од 150 километри, исто како концептот Golf Blue e-motion.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat