Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Fiat 500 како ван и кросовер - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Fiat 500 како ван и кросовер
03.01.2012

Fiat планира годинава да претстави две нови варијанти на тема Fiat 500. Првата ќе биде миниван со пет врати поставен на основата на актуелниот 500 со три врати, додека втората ќе биде кросовер.

fiat-500-krosover-1-2012-1

За нив веќе пишувавме. Миниванот најверојатно ќе биде означен како Fiat 500 MPV и ќе носи дизајнерски елементи кои го красат и оригиналот со три врати кој бележе одлични продажни разултати.

Секако 500 MPV ќе има поголемо меѓуоскино растојание, повисока каросерија, пет врати и повеќе место во кабината и багажникот. Се вели дека дури и трагата на тркалата ќе биде поширока што ќе влијае и на ширината на ванот.

Техниката и моторите ќе бидат исти како и кај верзијата со три врати, но најверојатно ќе изостаната лутите верзии. Вториот модел ќе биде кросовер поставен на основата на новата Panda.

Со него, па и со 500 MPV, Fiat оди по стапките на Mini кој на своите клиенти веќе им ги нуди Clubman и Countryman како попрактични варијанти на оригиналниот Mini.

Кросоверот 500 чие име сеуште е тајна ќе се нуди со погон напред и со погон на четири тркала и ќе има повисок клиренс за излети надвор од пат. Се очекува и двете варијанти да бидат претставени на салонот во Женева.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat