Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Fiat е Companybest за 2012 година - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Fiat е Companybest за 2012 година
09.10.2012

Инвестицијата што ја направи Fiat Group Automobiles SpA во Србија за да создаде една од најмодерните фабрики во Европа е наградена од организацијата Autobest со наградата Companybest за 2012 година.

fiat-500-l-1-2012-2

Членовите на организацијата на растечките пазари во Европа, Autobest, беа едногласни и ја доделија оваа награда на Fiat кој успеа старата фабрика во Крагујевац да ја трансформира во модерен производствен комплекс.

Воедно овој комплекс се смета за најголемата автомобилска фабрика на тлото на Југоисточна Европа. Со инвестирање на 1 милијарда евра поранешната Zastava се претвори во технолошки џин кој вработува 2.500 работници.

Фабриката што туку започна со производство на Fiat 500L којшто ќе се извезува во преку 100 држави ширум светот вклучувајќи ги и САД. Исто така Fiat 500L се наоѓа во потесниот круг во изборот за наградите Autobest.

Покрај него тука се и Dacia Lodgy, Ford B-Max, Peugeot 301 и Skoda Rapid. Финалистите одат на завршна проценка на почетокот на декември по што пред крајот на годината ќе биде прогласен победникот.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat