Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Fiat готви супер мотор - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Fiat готви супер мотор
04.10.2011

Моторот којшто во тајност се готви во лабораториите на групацијата Fiat уште од 2006 година добива зелено светло за сериско производство се вели во инфромацијата што доаѓа од Fiat.

alfa-romeo-4c-fluid-metal-2-2011-2

Планот на одговорните е моторот да се вградува во моделите на Alfa Romeo кои треба да профитираат од моќноста од 300 КС извлечени од 1.8 литри. Моторот е комплетно изработен од алуминиум и задоволува норми Euro 6.

Првиот модел на Alfa Romeo што ќе го понесе моторот погодувате е купето 4С чие производство треба да стартува во 2013 година. Па така ултра лесниот автомобил ќе нуди уште поотровни перформанси од наведените 5,0 секунди до 100 km/h и максимални 250 km/h.

Покрај купето моторо ќе се вградува и во наследникот на 159, седанот Giulia којшто ќе се произведува во некоја од фабриките на Chrysler во САД.

Новиот мотор ќе се произведува во фабриката за мотори Пратола-Сера каде се произведуваат и бензинците и дизелите на групацијата меѓу кои и новиот турбо бензинец 1750 TBi со 235 КС којшто се вградува во Alfa Romeo Giulietta.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat