Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Fiat и Мazda во алијанса - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Fiat и Мazda во алијанса
01.10.2012

Откако Fiat и Mazda објавија дека заеднички ќе работат на развој на родстер и најавија дека станува збор за необврзувачки договор преговорите продолжија и сега најавуваат нова алијанса.

mazda-mx-5-1-2012-1

Имено и двете страни се согласија да ги продолжат преговорите, но не само во насока на развој на родстер, туку и во насока на заедничка соработка на повеќе полиња.

После повеќемесечни преговори од Fiat и Mazda најавуваат дека конечно е постигнат финален договор којшто дефинитивно треба да биде потпишан до крајот на годината.

Со него Fiat и Mazda стануваат уште една стратегиска алијанса која ќе се бори за нови купувачи на глобалниот пазар. Првиот заеднички автомобил секако ќе биде најавениот родстер кој ќе се произведува во Хирошима.

Но, работите нема да застанат тука. Од извори блиски на Mazda протекува информација во која стои дека Mazda и Alfa Romeo ќе работат на развој на нова заедничка платформа.

За каков тип на платформа станува збор и кога ќе биде спремна за производство сеуште не се знае.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat