Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Fiat ќе прави фабрика во Русија - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Fiat ќе прави фабрика во Русија
26.07.2011

Информацијата доаѓа директно од раководството на алијансата Fiat и Chrysler чија намера е да со изгради нова фабрика во Русија каде годишно би требало да се произведуваат по 120.000 примероци.

jeep-grand-cherokee-skica-1-2011-1

Италијанскиот гигант веќе има искуство со производство на автомобили во Русија кое е долго 40 години кога за првпат изгради модерна фабрика во Толиати, но сето тоа не беше крунисано со некаков значаен успех.

Исто така и Chrysler не се прослави со производство во Русија со Volga Siber која во суштина е дизајнерски изменет Chrysler Sebring и која доживеа вистинско фиаско заради слабите продажби.

Меѓутоа денес алијансата Fiat и Chrysler смета дека е вистинско време да се изгради фабрика во Русија заради брзо растечкиот и огромен пазар, заради местоположбата и заради поволната цена на работна сила.

Во новата фабрика која треба да никне наскоро и за која се бара соодветна локација ќе се произведуваат повеќе модели на алијансата меѓу кои и скапите модели на Jeep.

Планот е годишно од производните ленти да се симнуваат по 120.000 возила од кои поголемиот дел ќе бидат наменети за извоз.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat