Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Fiat најави два нови кросовери - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Fiat најави два нови кросовери
24.12.2012

Групацијата на Fiat каде влегува и Chrysler најавува дека наскоро во моделската понуда ќе влезат два нови кросовери кои ќе го носат знакот на Jeep и на Fiat, а ќе се произведуваат во Италија.

fiat-500-x-najava-1-2012-1

Прв треба да се појави кросоверот ја Jeep којшто ќе биде најмалиот и најевтин модел во гамата на американската легендарна марка. Планот е да се продава глобално и да носи мотори и менувачи на Fiat.

По него треба да пристигне Fiat 500X чиј прототип е прикажан на фотографијата. Под хаубата на кросоверите ќе работат, 0.9 литарскиот TwinAir, 1.4 литарскиот турбо бензинец Multiair и 1.3 литарскиот турбо дизел Multijet.

Стартот на производството во фабриката во Мелфи е закажан за 2014 година. Покрај двата кросовери Fiat планира до 2016 на пазарот да испрати уште 17 модели.

Меѓу нив влегуваат 8 модели нa Alfa Romeo и на Maserati кои ќе се произведуваат во Мелфи. Ќе се појави и наследникот на Punto кој заедно со 500 ќе се произведува надвор од границите на Западна Европа.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat