Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Focus RS тропа на порти - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Focus RS тропа на порти
06.02.2013

Минатата година Ford објави дека работи на ултимативната изведба на Focus која ја носи наставката RS и дека проектот би требало да биде завршен до крајот на годината, а би се појавил на пазарот во 2014.

focus-rs-500-1-2013-1

Меѓутоа најновата информација вели дека развојот на проектот Focus RS ќе се оддолжи за кусо време и се очекува екстремниот хечбек да се врати на сцена една година подоцна односно во 2015 година.

Информацијата доаѓа од потпретседателот на европското одделение на Ford и шеф на одделот за развој, Барб Самарџиќ.

Според него клиентите на Ford се многу заинтересирани за лутите изведби на обичните модели на марката во повеќе сегменти. Во моментот се размислува за останатите модели, додека на проектот Focus RS се работи со полна пареа.

Под хауба ќе работи турбо бенизнец од 2.3 литри и четири цилиндри кој ќе биде навиен на 350 КС. Подоцна истиот мотор ќе се вградува и во европската верзија на уште една американска икона Mustang.

Погонот ќе биде на предна оска преку самозаклучувачки диференцијал, а како голем плус во контролата доаѓа посебно конструираното потпирање RevoKnuckle кое беше создадено за претходниот Focus RS.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat