Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Ford ги објави цените на Focus - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Ford ги објави цените на Focus
24.12.2010

Не само што се пофали со старт на производство на два континенти одеднаш Ford сега се фали и со цените на Focus кои се објавени пред старт на продажбата, но важат само за во Германија.

ford-focus-st-zad-1-2010-1

Ценовниот старт на Focus ќе биде од 17.850 евра. Оваа цена се однесува за најниското ниво на опременост Ambiente и 1.6 литарски бензинец со 105 КС. На оваа цена се додаваат плус 500 евра за седанот и плус 750 евра за комби верзијата. Хечбек со три врати нема да постои.

Следна во понудата е поопремената верзија Trend за која ќе треба да се издвојат дополнителни 1.500 евра, додека најбогатото ниво на опременост Titanium ќе чини повеќе од 2.000 евра од цената на основниот модел.

Ford исто така објави и дека во план се промотивни цени за новиот Focus кои во зависност од верзијата ќе бидат пониски за 950 до 1.960 евра од основните цени.

Што се однесува до дизелската понуда. Најевтиниот турбо дизел 1.6 TDCi со 95 КС кој се комбинира со мануелен менувач со шест степени на пренос во основната верзија Ambiente ќе стартува со цена од 19.600 евра.

Понатаму турбо бензинецот 1.6 EcoBoost со 150 КС ќе стартува од 21.350 евра, додека 2.0 литарскиот турбо дизел со 140 КС ќе чини од 23.350 евра. 2.0 TDCi може да се добие и со шест степен менувач со две спојки PowerShift за што се доплатуваат 500 евра.

Стартот на продажбата на Focus на германскиот пазар е закажан за во март 2011 година. Ford Focus први ќе го добијат британците во текот на јануари, останатите држави вклучувајќи ја и Македонија ќе мораат да почекаат. Некои дури и до есен.

За цените на отровниот Ford Focus ST сеуште се молчи.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat