Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Ford Transit Connect e товарен ван на годината - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Ford Transit Connect e товарен ван на годината
25.09.2013

Ford Transit Connect победи на изборот за „Товарно возило на годината за 2014 на меѓународно ниво“. Ford е првиот производител кој до сега победил пет пати, а годинешната е втора награда по ред.

transit-connect-ivoty-1-2013-1

Ова е првпат во историјата еден производител да се закити со оваа престижна награда два пати по ред. Претходни добитници на наградата „Товарно возило на годината“ се: Transit (2001), Transit Connect (2003), Transit (2007) и Transite Custom (2013)

Жирито составено од 24 новинари го наградија Transite Connect со 130 поени од вкупно 163. Тој заврши далеку пред Mercedes Sprinter и Renault Kangoo со заслуги за економски горива, дизајн, возна состојба, носивост и безбедност.

Наградата која што ја доби сосема новиот Transite Connect следи по претходните успеси на Transit (2001), Transite Custom (2003), Transite (2007) и Transite Custom (2013).

Transite Connect е лидер во својата класа кога станува збор за економичност, носивост и издржливост, со моделот ЕКОнетик кој троши 4 l/100 km  и емисија на CO2 од 105 g/km подобрување од 34% во споредба со сегашниот модел.

Transite Connect е достапен како товарно возило, комби со двојна кабина и комби каросерија и нуди  практичен и просторан товарен простор со вкупна зафатнина од 2,9 m3 и 3,6 m3 со целосна преграда,со максимална носивост од 1.000 kg.

Товарниот простор нуди иновативни аспекти како што е товарење преку отворот на преградата, склопување на предното седиште на возачот и лизгачка странична врата во моделот со долго меѓуоскино растојание, со што се овозможува товарење на еуро палета.

Оваа престижна награда „Товарно возило на годината на меѓународно ниво“ се додаде во веќе импресивните перформанси кои Ford ги имаше во изминатите две години. Ford Raner ја освои награда за „Меѓународно пикап возило за 2013“ и бензинскиот мотор 1.0 Eco Boost е именуван за „Меѓународен мотор на годината“ во 2012 и 2013 година.

Новиот Transite Connect ќе биде достапен за испорака кон крајот на 2013 година.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat