Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Го уловија новото Twingo - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Го уловија новото Twingo
28.07.2011

Холандскиот магазин за автомобили Auto Week на својата интернет страница ексклузивно ги објави првите фотографии од новата генерација на Renault Twingo за време на снимање на реклама.

renault-twingo-nov-1-2011-1

Фотографиите се направени од читател на магазинот кој присуствувал на фотосесијата и снимањето на рекламен спот. Токму затоа нема никакви подробни информации за новото Twingo.

Се што може да се заклучи за него е од двете фотографии, а секако тоа е недоволно. Се чини дека новините се однесуваат само на предниот и задниот дел од автомобилот, додека кабината и страниците остануваат исти.

Но, ќе треба да почекаме Renault да се изјасни што се е ново кај новото Twingo. Тоа ќе се случи во септември кога е закажана и премиерата за претстојниот салон на автомобили во Франкфурт.

renault-twingo-nov-2-2011-1

Она што е јасно е дека останува истата гама на мотори како бенизнецот 1.2 со 75 КС, и дизелот 1.5 со 75 и 85 КС. Секако нема да изсотане бомбастичниот Twingo RS со 133 КС извлечени од атмосферскиот 1.6 литарец кој е задолжен да ја задвижува и верзијата Gordini.

Продажбите треба да стартуваат кон крајот на годината.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat