Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Golf Plus како замена за Touran - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Golf Plus како замена за Touran
01.11.2012

Oд централата на Volkswagen во Волфсбург пристигнува првата информација за новата генерација на Golf Plus поставена на основа на Golf VII која на пазарот треба да пристигне за околу две години.

golf-plus-crtez-1-2012-1

Како и до сега Golf Plus ќе биде ориентиран кон семејствата, но како што велат инсајдери на марката, многу повеќе од актуелниот модел. Имено тој според просторот во кабината ќе му парира на ванот Touran.

Растењето на внатрешноста се должи на зголеменото меѓуоскино растојание во однос на Golf што не е случај со актуелниот модел. Поголемите димензии ветуваат и поголем волумен на багажникот.

Голем плус кај новиот Golf Plus ќе биде воведувањето во стандардна опрема на системи како адаптивен темпомат, систем за спречување на судар во градски услови, предупредување при напуштање на коловозна лента.

Иако по димензии ќе биде близок до Tourаn, во Volkswagen не веруваат дека ќе се случи канибализам меѓу него и новиот Golf Plus. Повеќе детали за него се очекуваат.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat