Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Golf R добива 325 КС - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Golf R добива 325 КС
07.12.2012

Тјунерските куќи Cam Shaft и MTB одлучија да ги здружат силите и на достоен начин да ја испратат шестата генерација на Volskwagen Golf во нејзината најмоќна варијанта која ја носеше буквата R.

vw-golf-r-cam-shaft-mtb-1-2012-1

Серискиот Golf R располагаше со 270 КС и 350 Nm извлечени од 2.0 литарскиот турбо бензинец меѓутоа тјунерите од MTB успеале моќноста да ја подигнат на 325 КС, а вртежниот момент на 430 Nm.

Доработката опфатиле репрограмирање на управувачката електроника на моторот, поставување на нови свеќички од платина и вградување на сосема нов спортски издувен систем од не`рѓосувачки челик.

За потполна контрола тјунерите поставиле подвозје од H&R кое може да се мести и сопирачки систем F2000 дело на специјалистот Tarox, додека бандажите од лесен метал Ultraleggera се дело на ОZ.

Тјунерите не сакале да го расипат визуелниот настап на Golf R со додавање на пренагласени спојлери и браници, единствено ја смениле бојата и додале уникатна графика со која делува наектрилизирано.

Токму затоа е одбрано и името VW Golf R Electrified кое доаѓа од новата потрокалова боја наречена Electric Orange.


 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat