Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Honda Civic ќе има комби - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Honda Civic ќе има комби
02.10.2012

На салонот во Париз претставниците на Honda прикажаа една скица на која стои комби изведбата на новиот Civic и според наводите развојните инженери веќе забрзано работат на развој на моделот.

honda-civic-kombi-tizer-1-2012-1

Првиот прототип, или концепт на комбито на Civic би бил готов в година кога ќе се појави на некој од големите автомобилски салони. Претпоставките се дека тоа ќе биде салонот во Женева во март.

Комбито ќе ја носи истата техника како Civic, но ќе нуди повеќе простор во багажникот кој заедно со умното решение за преклопување на задната клупа треба да го претвори во најпрактичниот автомобил во сегментот.

Покрај комбито на Civic, Honda најави и нови модели во својата гама. Кросовер којшто ќе биде поставен на основата на Jazz и мал родстер којшто најверојатно е наследник на S2000. Овие два модели треба да се појавата во 2014 година.

Honda во Париз премиерно го прикажа и Civic со 1.6 литарскиот турбо дизел i-DTEC од новата генерација Earth Dreams кој испорачува 120 КС и 300 Nm при 2.000 врт/мин и во просек троши 3,6 l/100 km со емисија на СО2 од 94 g/km.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat