Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Honda e најотпорна на дупки - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Honda e најотпорна на дупки
29.12.2011

Истражувањето на компанијата Warranty Direct од Велика Британија покажало дека автомобилите на јапонскиот производител Honda се најотпорни со при удирање и пропаѓање во дупки на пат.

honda-civic-nov-1-2011-1

Британските експерти востановиле дека едвај 1,4% од автомобилите на Honda завршиле во сервис заради поправка на делови од подвозјето кои попуштиле како резултат од удар и пропаѓање во дупки на патот.

Сосема очекувано на другата страна од листата се наоѓаат автомобилите на Chrysler, Smart и на Mercedes. Убедливо најлоши резултати покажува Chrysler. Дури 12% од неговите автомобили завршуваат на сервис заради дефекти на подвозјето предизвикани од лош пат.

Близу до него се и автомобилите на двете марки на германскиот концерн Daimler, Smart и Mercedes. Веднаш зад водечката Honda се наоѓаат Toyota и Hyundai, а зад нив се и Suzuki и Mazda. На шестото место се наоѓа Ford.

Истражувањето на Warranty Direct покажало дека годишно во Велика Британија 6% од возачите се сретнуваат со проблеми на автомобилот предизвикани од лош пат, а просечната цена на поправка на нов автомобил кој се здобил со дефект од ударна дупка е 370 европски банкноти.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat