Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Honda го обнови седанот на Civic - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Honda го обнови седанот на Civic
13.11.2012

Неполни две години откако започнаа продажбите новата генерација на седанот на Civic на пазарите во Северна Америка, Honda одлучи да го модернизира моделот заради големиот број на критики.

honda-civic-sedan-najava-1-2012-1

Новата верзија на Civic седан ќе биде претставена на салонот во Лос Анѓелес кон крајот на месецот и ќе се разликува од постоечкиот модел како по дизајнот така и по некои суштински измени сокриени под ламарината.

По доработката од дизајнерскиот тим на американското одделение на Honda, Civic добива нова предница на која доминира со хром оптичената маска, браникот со остри рабови, новите светла и набабрената хауба.

Предницата станала поагресивна и одговара на побарувањата на пазарот. Имун на измените не останал и задникот. Таму има нови светла и капак на багажникот кои делуваат посериозно, а кон нив се надоврзува новиот браник со дифузор.

Измените под ламарината се однесуваат на подобрување на безбедноста, комфорот и возната динамика и управувањето. Во кабината има нови поквалитетни материјали, а и опремата е побогата.

Од Honda не ги наведуваат точно направените измени и оставаат деталите да бидат откриени на премиерата.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat