Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
И Evoque има кинески соперник - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
И Evoque има кинески соперник
03.01.2013

Кинескиот автомобилски гигант Geely во чија сопственост влегува и шведcкиот Volvo најавува нова верзија на терeнецот GLEagle GX5 која неоддоливо потсетува на големиот хит Range Rover Evoque.

geely-gl-eagle-gx5-1-2013-1

Дизајнот е максимално доближен до изведбата на Evoque со пет врати. Гледано од страна слични е линијата на кровот, стаклата, линијата на појасот и напумпаните арки над тркалата и масивните прагови.

Иако разлика има во предниот дел каде Кинезот носи повисоки светла, поинаква хауба, маска и преден браник, и сеуште нема приказ на задниот дел, нема двојби дека моделот потсетува на Evoque.

Од Geely велат дека станува збор за финална верзија на истоимениот концепт претставен минатата година. Моделот кој драстично се разликува од коцкестиот концепт е спремен за сериско производство.

geely-gl-eagle-gx5-2-2013-1

Под хауба ќе работи 1.3 литарски турбо бензинец кој остварува 133 КС и 220 Nm. GLEagle GX5 ќе се нуди само на пазарот во Кина, а првите примероци до купувачите ќе пристигнат на пролет.

Се очекува реакција од Land Rover кој инвестира 1,8 милијарди фунти за нова фабрика во Кина и кому кинескиот клон сигурно нема да му се допадне.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat