Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
И SRT профитира од шасијата на Mazda - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
И SRT профитира од шасијата на Mazda
29.06.2012

Од договорот постигнат меѓу Fiat и Mazda од кого треба да произлезат идната генерација на Mazda MX-5 и да биде возобновен спајдерот на Alfa Romeo ќе профитира и спортската марка на Chrysler.

dodge-damon-koncept-1-2012-1

Спортското одделение на Chrysler, SRT – Street and Racing Technologie, станува нова марка под чие лого ќе се појавуваат идните спортски модели на Chrysler, на Dodge и на Jeep.

Прв модел којшто се појавува под логото на SRT е новиот Viper. Вториот ќе биде наследникот на Dodge Challenger кој ќе биде преименуван во SRT Barracuda и наскоро треба да се појави во јавноста.

Тој е поставен на нова платформа создадена со заеднички сили на Fiat и на Chrysler која има класичен распоред на механиката со мотор напред и погон назадн. Наводно готов е и дизајнот, но не се открива како ќе личи.

Oд Chrysler сметаат дека третиот модел на SRT ќе биде најинтересен за купувачите бидејќи станува збор за најавениот родстер поставен на основата на новата генерација на Mazda МX-5 кој ќе ги дели моторите со Alfa Romeo.

На фотографијата е концептот Dodge Damon.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat