Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Идеја за SUV на Bugatti - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Идеја за SUV на Bugatti
03.04.2012

Насоките на легендарната марка Bugatti која и денес ги произведува најбрзите автомобили на планетата сигурно не водат кон созадавање на нешто поинакво, но некој верува дека времињата се менуваат.

bugatti-suv-1-2012-1

Тој некој е дизајнерот Кристер Стормарк, кој не само што верува дека Bugatti еден ден во својата понуда ќе има спортски теренец, туку дава и свое видување за насоката во која ќе се движи неговиот дизајн.

Инспирацијата нормално доаѓа од Veyron во која Стормарк ги задржува препознатливата маска, предните светла, а па дури и леснометалните бандажи. Според него моторот потекнува од Veyron.

Значи спортскиот теренец на Bugatti ќе го задвижува 8.0 литарски W16 со четири трубо полначи кои преку цилиндрите испумпуваат 1.001 коњски сили. Реалните излгеди Bugatti да прифати нешто вакво се рамни на нула.

Но, никогаш не се знае. Никој не веруваше пред десетина години дека Porsche ќе има спортски теренец кој патем одлично се продава и Lamborghini најавува нешто ново на темата, a се подготвува и Bentley.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat