Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Infinity го напаѓа Хонконг - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Infinity го напаѓа Хонконг
03.11.2011

Преку својата премиум марка Infinity, Nissan сака да го освои пазарот во Хонконг, но тука не застануваат плановите на Јапонците. Тие сакаат во бившата англиска колонија да ја постават својата централа.

infinity-m-1-2011-1

Идејата доаѓа од главните менаџери на јапонскиот производител кои велат дека потребна е нова стратегија за освојување на светскиот пазар со ставање акцент на брзо растечките азиски пазари.

Затоа Хонконг кој сега се наоѓа под управителство на Кина е идеална позиција за да се биде близу до новите текови во автомобилската индустрија.

Ако се премести седиштетот на компанијата менаџерите веруваат дека ќе успеат да продаваат 500.000 возила годишно на Infinity на најважниот пазар на светот. Освен во Кина, Infinity сака да ги зацврсти своите позиции и на другите пазари.

Планот е да се зголеми продажбата во Северна Америка традиционално добриот пазар за Infinity, но и на пазарите во Јужна Америка, Југоисточна Азија и секако во Европа. Хонконг заради отворените врски со цел свет е идеален за седиште на марката.

Меѓутоа од Nissan не сакаат да ги остават менаџерите на Infinity без котрола и затоа Nissan Global Company Limited ќе го префрли целото седиште на компанијата од Јапонија во Хонконг.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat