Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Infinity го претстави концeптот JX - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Infinity го претстави концeптот JX
24.08.2011

После долгото најавување преку цела серија на тизери Infinity конечно го прикажа концептот JX пред буликата на фестивалот на елеганција во Пебл Бич и воедно ја најави премиерата на сериската изведба.

infinity-jx-ofiicial-1-2011-1

Новото спортско корисно возило на Infinity кое нуди зголемена проодност на терен се перчи со најпросторната кабина во сегментот, способноста за превоз на седум патници и најлесниот пристап до третиот ред седишта.

Воедно како дополна се модерните технологии за активна и пасивна безбедност кои Infinity JX го претвораат во така наречена тврдина на тркала. Најголема новина се системите BlindSpot и Backup Collision Intervention.

Првиот систем BlindSpot предупредува доколку во мртвиот агол се наоѓа друго возило, додека вториот систем Backup Collision Intervention, интервенира со целосно сопирање доколку при возење на назад детектира предмет.

Иако Infinity го прикажа JX во Пебл Бич открива многу малку за него. Сеуште нема информација за движечката сила. Од претходно се знае дека под хауба ќе работи 3.7 литарскиот V6, а погонот ќе биде на предни и на четири тркала.

Објавувањето на останатите детали ќе се случи на светската премиера на серискиот модел која е закажана за салонот на автомобили во Лос Анѓелес во ноември годинава.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat