Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Insignia стигна до половина милион - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Insignia стигна до половина милион
02.05.2012

Најпосакуваниот модел на Opel, Insignia, се појави на пазарот во 2008 година и стана вистински хит кој во само четири години ја достигна бројката од половина милион произведени примероци.

opel-insignia-jubilej-1-2012-1

Јубилејниот примерок кој се симна од производните ленти во фабриката на Opel, во Риселхајм е бела Insignia Sports Tourer под чија хауба се сокрива новиот ултра модерен битурбо дизел 2.0 BiTurbo CDTI кој испроачува 195 КС и 440 Nm.

Моторот којшто дебитираше годинава исто како Insignia веднаш стана хит. Покрај двата турбо полначи со различна големина поставени секвенцијално еден по друг моторот е опремен и со два интеркулери со комплетно одвоени системи за ладење.

Со овој мотор еден голем автомобил како што е Insignia Sports Tourer, темпо 100 лови за 8,9 секудни и вози со максимална брзина од 228 km/h, притоа просечната потрошувачка изнесува 5,4 l/100 km.

Од сите произведени примероци на Insignia до сега 40% од производството отпаѓа на јубилејниот модел комбито Sports Tourer, 40% од производството отпаѓа на седанот, а 20% на хечбекот со пет врати.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat