Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Ја искршија Alfa Romeo 4C - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Ја искршија Alfa Romeo 4C
21.12.2012

Alfa Romeo ја зголемува серијата тестирања на отворен пат на својот мал спортист 4С, но последниот тест заврши неславно откако возачот загуби контрола и излета од патот удирајќи во знак.

alfa-romeo-4c-skrsena-1-2012-1

Причина се наведува лизгав коловоз и неприлагодена брзина. И покрај искуството тест возачот не успеал да се справи со автомобилот и епилогот е јасно уловен од случаен минувач кој фотографијата од автомобилот ја објавил на социјалните мрежи.

Таа веднаш го обиколи светот и иако маскираната Alfa Romeo 4C заврши неславно одговорните во комапнијата сметаат дека ова е одлична реклама за моделот којшто е многу близу до сериско производство.

Во него работи турбо бензинец навиен на 300 КС, во најмоќната изведба, кои преку шест степен менувач со две спојки треба да туркаат тежина помала од 1.000 kg. Параметри кои ја прават машинава една од најдобрите по сооднос на тежина/моќност.

Сериската верзија нa Alfa Romeo 4C не би требало да отстапува од претставениот концепт. Таа ќе се произведува во Италија, а ќе се продава низ цел свет. Списокот на нарачките би требало да биде отворен кон крај на следната година.


 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat