Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Кабриолет од Bentley Mulsane - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Кабриолет од Bentley Mulsane
23.08.2012

Ако и се допадне на публиката одиме во производство велат од Bentley при најава за кабриолет изведба од луксузната лимузина Mulsane и веднаш наведуваат дека би чинела околу 300.000 евра.

bentley-mulsane-convert-skica-1-2012-1

Оваа информација е пласирана на Конкурсот на елеганција во Пебл Бич во Калифорнија каде пред три години Bentley го претстави Mulsane и ја освои публиката од прва. Сега истото сака да го направи и со кабриото.

Иако автомобилот е во фаза на концепт бил прикажан само на мала група верни клиенти на марката, а за јавноста се претставени низа скици преку кои се најавува ликот на идниот модел.

Секако иднината на моделот зависи од реакцијата на клиентите бидејќи по бројот на нарачки се пресметува исплатливоста на проектот. Доколку се биде во ред за една година од сега на пазарот треба да се појави Bentley Mulsane Convertible.

Кабриолетот под хауба го пакува монструозниот 6.75 литарски V8 кој генерира 513 КС и максимален вртежен момент од камионски 1.020 Nm кој треба да му овозможи на возачот единствено доживување зад волан.

Затоа и шасијата земена на заем од Mulsane добива серија засилувања за да се подобри крутоста, а поставено е и сосема ново подвозје кое нуди комфор, но е свртено и кон добра возна динамика во посебниот спортски режим на работа.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat