Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Кабриолетот Lancia Flavia оди во серија - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Кабриолетот Lancia Flavia оди во серија
31.08.2011

Групацијата Fiat одлучи да ја прикаже првата фотографија од најновиот кабриолет којшто ќе го носи беџот на Lancia и ќе го носи славното име Flavia, а поставен е на основата на кабриолетот Chrysler 200.

lancia-flavia-convertible-1-2011-1

Шефот на Fiat и на Chrysler најави можност за враќање на сцена на легендарната Flavia како дел од планот за спојување на моделите на Chrysler со моделите на Lancia.

Проектот е реализиран и според информацијата која доаѓа од Fiat, Lancia Flavia ќе се појави на сцена на салонот во Франкфурт како готов производ и набргу стартува со продажби.

Автомобилот освен малите дизајнерски измени е идентичен со Chrysler 200 Convertible и ќе носи полно име Lancia Flavia Convertible. Ако се анализира името тогаш може да се очекува дека подоцна би се појавила и Lancia Flavia.

Секако таа би била поставена на основата на обичниот Chrysler 200. Од Fiat сеуште не даваат никакви информации за кабриолетот на Lancia, освен податок дека сериски ќе носи богата опрема и ќе биде поопремена од кабриолетот на Chrysler.

Од Fiat најавуваат дека на пат е уште едно остварување кое ќе врати на сцена уште едно легендарно име на Lancia, а тоа е поголемиот модел Fulvia кој треба да биде поставен на основата на Chrysler 300.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat