Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Кабриото од Evoque оди во серија - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Кабриото од Evoque оди во серија
18.07.2013

Отворената изведба на хит моделот на Range Rover, Evoque, која ја видовме минатата година влегува во серија. Информацијата сеуште не е официјално потврдена, но може да и се верува.

range-rover-evoque-con-1-2013-1

Станува збор за протечена информација на некој член на раководството на Land Rover. Според него одлуката за сериско производство на Evoque Convertible дошла по позитивните реакции кои концептот ги доживеа лани во Женева.

Сериската верзија ќе биде идентична како концептот. Поставена е на изведбата на Evoque со три врати и има мек склоплив кров. Ова кажува дека и механиката и моторите ќе бидат наcледени од затворениот модел.

Единствената разлика ќе биде цената која заради поскапата конструкција ќе биде повисока за околу 15%. Или ако основната верзија на купето чини 39.100 евра, цената на кабриолетот ќе почнува од околу 44.000 евра.

Планот на Land Rover е веќе следната година Range Rover Evoque Convertible да се појави во продажните салони, пред се во САД, каде купувачите лудуваат по ваков тип на автомобили.

Доказ е извонредниот успех на Nissan Murano CrossCabriolet од кого веќе две години по ред се бара примерок повеќе. Затоа очекувано е премиерата на Evoque Convertible да се случи на салонот во Детроит во јануари 2014 година.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat