Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Како ќе личи новата Corolla - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Како ќе личи новата Corolla
31.05.2013

По цртежот објавен на почеток на годината се појавија првите неофицијални прикази од новата генерација на Toyota Corolla чија светска премиера се очекува на почетокот на месец јуни.

toyota-corolla-nov-prikaz-1-2013-1

Иако премиерата наближува Toyota го чува својот бестселер во најголема тајност. Сепак, со претставувањето на концептот Corolla Furia, Toyota како да најави како ќе личи последниот изданок на најпродаваниот модел на светот.

Тоа беше доволно слободните дизајнери низ светот да создадат прикази за тоа како ќе личи новата Corolla. Нормално таа ќе го следи новиот дизајнерски јазик на марката кој е насочен кон динамика.

toyota-furia-koncept-1-2013-1

Дизајнот како на Auris на глобалниот модел на Toyota има за цел да привлече помлада публика кои покрај издржлив автомобил сега ќе добијат и шик скроено парче кое со задоволство ќе го покажуваат на своите врсници.

Конечниот лик како и техничките детали ќе ги дознаеме на 6-ти јуни, но во живо новата Corolla ќе може да се види дури на есен. Најверојатно на салонот во Франкфурт.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat