Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Како Нова! – шанса за вашиот миленик - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Како Нова! – шанса за вашиот миленик
05.06.2013

Застапникот за Mercedes и Mitsubishi, Мак Аутостар со скриена камера почнува акција наречена „Кола како Нова” преку која компанијата сака да им го врати сјајот на користените автомобили.

mak-auto-star-kako-nova-1-2013-1

Дали автомобилот е само обично превозно средство или нешто повеќе? Според реакциите на луѓето, очигледно е дека е нешто повеќе. Според некои студии автомобилот побудува длабоки емоции кај сопствениците и е израз на нивната личност.

Замислете кога сопственикот ќе види гребнатина на својот автомобил. Каква е неговата реакција? Од Мак Аутостар велат дека не треба да замислите. Тоа можете да го видите на скриена камера која е дел од акцијата.

Преку неа Мак Аутостар го враќа сјајот на користените возила и ги потсетува сопствениците дека без оглед на марката постои привлечна понуда за нега на нивните миленици на четири тркала.

За таа цел специјално е изработена и интернет страница www.kakonova.com на која се наоѓаат неколку интересни видеа снимени во стил на скриена камера на неколку локации во Скопје.

На нив може да се видат реакциите на сопствениците кога ќе видат гребнатина на својот автомобил. Тоа секако не се вистински гребнатини туку фолија која имитира гребнатини и ги потсетува сосптвениците дека нема место за грижи.

Дури и во таква ситуација Мак Аутостар има одговор во форма на неколку пакети на услуги во кои се опфатени поправки на гребнатини, а истите можат да се видат на наведената интернет страница www.kakonova.com.

На неа посетителите секогаш можат да бидат во тек со сегашните и идни понуди и изненадувања врзани со нега на возилата во автолимарскиот сервис на Мак Аутостар кој е еден од ретките кај нас каде се применуваат најсовремена технологија и процедури за поправка.

Користи материјали од марката PPG, а кадарот е обучуван во тренинг центрите на Mercedes и на PPG.


     

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat