Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Карлос Гон не го сака новиот GT-R - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Карлос Гон не го сака новиот GT-R
30.07.2012

Реализирањето на новата генерација на јапонскиот годзила, Nissan GT-R, е ставено под знак прашалник откако шефот на компанијата Карлос Гон го отфрли проектот заради лошиот дизајн.

nissan-gt-r-1-2012-1

Во информацијата стои дека Гон не бил задоволен како од дизајнот на новиот GT-R така и од квалитетот на материјалите кои се предвидени за вградување и затоа одбил да даде зелено светло за почеток на неговиот развој.

Актуелниот модел се појави на пазарот пред 5 години и оттогаш претрпе неколку модификации како визуелни така и технички и според планот тој требаше да се замине од сцената во текот на следната 2013 година.

Сега станува јасно дека тоа нема да се случи. Следната година ќе видиме една поголема модернизација на GT-R, а сосема новиот модел на пазарот ќе се појави дури во 2017 година бидејќи развојот суштински сеуште не е почнат.

Заради одбивањето на проектот од Карлос Гон главниот дизајнер на Nissan, Кадутоши Мицуно дал оставка и веднаш си заминал од позицијата.

По ваквиот развој на настаните се поставува прашањето што може да се очекува од новиот GT-R кога актуелниот веќе пакува 550 КС извлечени од 3.8 литарскиот V6 битурбо и до 100 km/h катапултира за 2.84 секунди.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat