Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Кинескиот пазар е интересен за Jeep - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Кинескиот пазар е интересен за Jeep
19.09.2011

Според информацијата која доаѓа директно од групацијата на Chrysler, директорот на маркетинг на Jeep, Мајк Менли во моментот се наоѓа во Кина каде преговара за производство на моделите на марката.

jeep-wrangler-auto-show-1-2011-1

Евентуалното партнерство на Jeep би било со компанијата Guangzhou Automobile со која Fiat веќе има созададено заедничка фирма која успешно работи на тамошниот пазар.

Менли истакнува дека италијанскиот гигант веќе има силен партнер во Кина со кого тој дискутира за различни можности за соработка. Во моментот Jeep во Кина ги нуди моделите Grand Cherokee, Wrangler, Patriot и Compass.

Вкупната продажба минатата година изнесуваше 11.646 примероци, но доколку се склучи договор за производство на модели на Jeep во Кина тогаш продажбите би скокнале за неколку пати.

Доколку се биде во ред со преговорите, тогаш Jeер во КИна би можел да почне со производство за 18 до 24 месеци наведува Менли. Но, тука не застануваат идеите за соработка.

Имено од Jeep планираат за пазарот во Кина да создадат посебен модел којшто ќе биде поставен на платформа на Fiat со погон напред и ќе биде позициониран под моделот Patriot во гамата на Jeep.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat