Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Конкурентот на Evoque доаѓа од Mini - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Конкурентот на Evoque доаѓа од Mini
10.07.2012

Инстант успехот на спортскиот теренец Range Rover Evoque на светските пазари ги натера одговорните во Mini да дадат зелено светло и концептот Paceman да го реализираат во сериски модел.

mini-paceman-1-2012-2

Најавата за влез во серија дојде на почетокот на годината, а сега од Mini и дефинитивно потврдуваат дека концептот Paceman влегува во сериско производство.

Mini го прикажа Paceman минатата година на салонот во Детроит. Поставен е на основата на Mini Countryman, но има облик на купе со три врати и затоа сериската изведба ќе го носи името Countryman Coupe.

Новиот модел ќе дебитира на салонот во Париз на есен, а продажбите треба да стартуваат на почетокот на 2013 година. Ова кроскупе на Mini под хауба ќе го носи 1.6 литарскиот турбо бензинец во три изведби со 122 КС, 184 КС и Јоhn Cooper Works со 211 КС.

Покрај него тука се и дизелите од 1.6 литри и 112 КС и од 2.0 литри и 143 КС. Погонот ќе биде на предна оска или на сите четири тркала зависно од желбите на купувачот.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat