Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Купе и родстер од Fiat 500 - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Купе и родстер од Fiat 500
10.05.2012

Успехот на Fiat 500 го натера Fiat постојано да ја проширува понудата, па така после појавувањето на долгата верзија 500 L на ред се три нови модификации од кои две сигурно ќе се остварат.

fiat-500-kupe-obendorfer-1-2012-1

Дизајнерот Дејвид Оберндорфер кој важи за еден од познавачите на внатрешната политика на Fiat ја најави долгата верзија Fiat 500 L, a сега вели дека од малиот 500 ќе произлезат купе и спајдер и мал кросовер.

Во моментот според Оберндорфер сигурни се 500 Coupe и 500 Spyder кои ќе бидат поставени на новата платформата на Fiat која што групацијата ја развива заедно со Chrysler.

И двете варијанти ќе биде спортски настроени и под хауба ќе го пакуваат 1.4 литарскиот бензинец Multiair во атмосферска и турбо изведба со 105, 135 и 170 КС. Љубителите на дизел ги добиваат 1.3 и 1.6 литарските Multijet со 95 и 105 КС.

Врвот на понудата ќе доаѓа од ателјето на Abarth и кон предните тркала ќе турка околу 200 КС, најверојатно добиени од турбото 1750 TBi. Што се однесува до кросоверот неговата реализација сеуште не е сигурна.

Но, чим информацијата доаѓа од Оберндорфер тогаш најверојатно и тоа ќе се случи во следните две до три години. До следниот муабет за новите изведби на тема 500 останува само видувањето на Оберндорфер за купето и за спајдерот.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat