Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Купе со четири врати од Toyota - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Купе со четири врати од Toyota
28.03.2012

Toyota ја објавува првата скица од новото купе со четири врати кои треба да го здогледа светлото на денот на претстојниот салон во Њујорк, а ќе биде поставено на основата на купето GT 86.

toyota-nov-sedan-tizer-1-2012-1

Првично Toyota не сака да се расплинува со информации за моделот за кого вели дека каросериски е седан и дека дизајнот комплетно е дело на дизајнерите од одделот за развој и дизајн во САД.

Автомобилот ќе биде ексклузивен со тело кое комбинира атлетски и елегантни форми. Ако се суди според скицата задникот прилично наликува на купето со погон назад GT 86 кое Toyota го претстави неодамна.

Инсајдери на марката велат дека седанот всушност претставува изведба со четири врати на купето GT 86. Aко е така дали наскоро треба да очекуваме и изведба со четири врати на купето на Subaru, BRZ.

Како и да е во следните неколку дена се очекуваат нови детали за моделот кој ќе биде претставен на 5 април.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat