Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Купето на Subaru ќе биде помоќно - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Купето на Subaru ќе биде помоќно
28.10.2011

Во исчекување на премиерата на купеата на Toyota и на Subaru која треба да се случи за околу еден месец од сега пристигнува нова информација во која стои дека купето на Subaru ќе биде помоќно.

subaru-brz-kupe-1-2011-1

Долго очекуваното купе кое ќе се продава под беџот на Subaru, на Toyota и на Scion на пазарот во САД ќе го види светлото на денот кон крај на месец ноември кога салонот во Токио ќе ги отвори вратите за посетителите.

Иако создадено со заеднички сили купета на Subaru и на Toyota сепак ќе се разликуваат. Имено Subaru BRZ ќе биде помоќен од Toyota FT-86. Toyota веќе наведе дека нејзиното купе ќе пакува околу 200 коњски сили.

Очекувањата се дека купето на Subaru под хауба ќе пакува сериозни 300 коњски сили и ќе биде погодно за да се натпреварува во серијата GT на FIA што говори за масивноста на шасијата која очигледно е конструирана да издржи големи напори.

Сето ова се потврдува и со тркачката верзија на Toyota FT-86 која тестира на Нирбургринг. Иако премиерата е наскоро, продажбите на новите купеа ќе стартуваат дури на лето следната година.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat