Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Куса серија од Nissan Juke-R - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Куса серија од Nissan Juke-R
08.05.2012

Првичните планови на Nissan да произведе само два примероци од екстремниот Juke-R се расипаа. Отровната машина побуди голем интерес и во Nissan почнаа да пристигнуваат барања за неа.

nissan-juke-r-serija-1-2012-1

Затоа падна одлуката Juke-R да биде произведен во лимитирана серија исклучиво по нарачка. Колкав ќе биде бројот на произведените примероци нема информација, но се знае дека веќе има три нарачки.

Моделот што ќе го добијат клиентите во ништо не се разликува од прототипот. Погонот е постојан на четири тркала, моторот е 3.8 литарски битурбо V6, менувачот е роботизиран со шест степени на пренос.

Сепак, има најава дека промената ќе биде направена во поглед на моторот. Имено двата актуелни примероци на Juke-R носат придушена верзија на 3.8 литарецот кој испорачува 485 КС.

Новите модели што ќе стигнат до клиентите ќе носат полна верзија на моторот на GT-R од модернизираната изведба која испорачува 550 КС. Перформансите за неа сеуште не се објавени.

Се очекува да бидат поотровни од постоечкиот Juke-R кој до 100 km/h стигнува за 3,7 секунди и вози со максимални 257 km/h. Цената за едно вакво рачно изработено задоволство би била околу 155.000 евра.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat